Licenční smlouva Autodesk

Při pronájmu licencí se často nevěnuje dostatečná pozornost tomu, jakým způsobem je smíme využít a kde naopak již porušujeme licenční smlouvu, což může vést k problémům a výrazným pokutám.

Nemluvíme nutně o záměrném porušení smlouvy – často se může stát, že je text smlouvy pouze nepochopen, a to pak vede k neoprávněnému využívání softwaru dalšími stranami nebo ponechání si nelicencovaného softwaru v případě stažení nové verze softwaru/hardwaru.

 Abyste si byli jisti, že software opravdu užíváte tak, jak máte, doporučujeme vám si znovu pročíst licenční smlouvu a také Boj proti pirátství.

Větší společnosti by také měly zvážit zavedení Software Asset Management (SAM) – správu sledování a dokumentování svých licencí.

Díky implementaci SAM můžete efektivně spravovat a optimalizovat váš Autodesk software.

Se SAM máte také naprostý přehled o vašem softwaru a tím pádem si i hlídáte, zda plníte podmínky licenčních smluv. Nejen, že se tedy tato metoda postará, abyste stáli na správné straně zákona, ale přinese navíc vaší společnosti nemalé benefity.

Snížení nákladů

Podle expertní analýzy může SAM vést až ke 30 procentním úsporám v prvním roce od implementace a 5 – 10 procent v následujících letech. Toho dosáhne tím, že s jeho využitím

  • Zrušíte nebo přemístíte nevyužívané licence jinam
  • Omezíte náklady spojené se správou a aktualizací softwaru
  • Předejdete pokutám za porušení licenčních podmínek
  • Vyjednáte s prodejci slevy na nákup ve velkém
  • Snížíte riziko neočekávaných nákladů na software

Zvýšená produktivita

Efektivně implementovaný SAM zajistí, že všichni zaměstnanci pracují s licencovaným softwarem, který potřebují ke splnění svého úkolu. Díky volnému přístupu k uživatelským manuálům a materiálům pracují produktivněji a nemusí se obávat problémů se softwarem, protože mají, jako každý uživatel platné licence, přístup k podpoře. Autodesk vás přitom bude neustále informovat o novinkách, díky kterým bude práce vašich zaměstnanců rychlejší a efektivnější. Nápor na zaměstnance IT pak sníží SAM automatizací rutinních úkolů při správě softwaru.

Podpora efektivního managementu

Se SAM bude management vašeho softwaru plynulejší, protože budete ihned vědět, kdy a kde se jaký produkt zrovna používá. Místo toho, abyste na konci každého roku prováděli inventuru softwaru, vytvořte celoroční registr produktů, s nímž jednoduše identifikujete a aktualizujete zastaralý software. SAM vám pomůže plánovat efektivně – software nakoupíte tehdy, když ho opravdu potřebujete, ne nutně pokaždé, když vyjde nová verze. V neposlední řadě také snížíte risk nakažení virem při stahování softwaru od neautorizovaných zdrojů.

Autodesk Licence Compliance

Klikněte sem pro nabídku nebo více informací

Nebo nám zavolejte na 244 016 055 a my s vámi rádi projednáme vaše požadavky.

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.