Advance PowerPack 2022 - vybrané novinky a zdokonalené funkcionality

Červen 2021 - GRAITEC, mezinárodní vývojář software pro oblast AEC, Vám s potěšením oznamuje vydání nové verze Advance PowerPack 2022. Advance PowerPack je sada nástrojů zaměřených na zdokonalení a usnadnění Vaší každodenní práce s produkty společnosti Autodesk jako jsou Autodesk Revit a Autodesk Advance Steel. Rozšiřte svoje BIM pracovní postupy pomocí Advance Design PowerPack od společnosti GRAITEC. pas obrazok AD 2021 opt

S Advance PowerPack 2022, přináší společnost GRAITEC uživatelům produktů Autodesk cenné nástroje, které pomohou zefektivnit a zvýšit produktivitu jejich práce při používání produktů Advance Steel®, nebo Revit® Do nové verze byly implementovány desítky nových funkcionalit v týkajících se různých oblastí: 

 • Kótování v aplikaci Revit® rychleji, než jste si kdy dokázali představit, pomocí nového nástroje průběžná kóta v Advance PowerPack pro Revit®: stačí nakreslit čáru a nástroj automaticky vezme v úvahu všechny objekty, které čára protíná a automaticky umístí kóty. 
 • Velké množství nových nástrojů pro návrh a posouzení výztuže v Advance PowerPack pro Revit: zdokonalená pravidla vazby výztuže s ohledem na krytí a další výztuž, nový mechanismus generace pohledů a výkresů, možnost vytvářet skupiny železobetonových desek, filtrování podle Rozdělení pro snazší vyhledání výztuže, desítky vylepšení v návrhových modulech… 
 • Nový mechanismus synchronizace pro import/export a synchronizaci modelů and konstrukčních dat mezi aplikacemi Revit®, Advance Steel® a Advance Design®. 
 • Několik zdokonalení v Advance PowerPack pro Advance Steel týkajících se Stairs & Railings, která umožňují uživatelům snazší ovládání pravidel pro vytváření sestav a podsestav zábradlí: přípoje pro upevňovací výstupky výplňových panelů, specifické svarové přípoje mnoho dalších vylepšení. 
 • Desítky různých nových funkcionalit a úprav na základě požadavků našich uživatelů z celého světa, které přináší zefektivnění každodenní práce. 

Pokud se chcete o této verzi dozvědět více, připojte se na webové stránky Advance PowerPacka sledujte nás na LinkedIn

Novou verzi 2022 můžete stáhnout zde 

Advance PowerPack 2022 - vybrané novinky a zdokonalené funkcionality

POWERPACK – Nový mechanismus synchronizace

Nový synchronizační mechanismus doplňuje existující příkazy pro Import a Export a používá soubory formátu GTCX.  

pp4 2022 1

Hlavními výhodami nového synchronizačního mechanismu jsou: 

 • Možnost přenést změny provedené v modelu Advance Design bez ztráty informací, které jsou již k dispozici v modelu Advance Steel. 
 • Správa nastavení procesu synchronizace. 
 • Dostupnost ve všech platformách.  

POWERPACK PRO REVIT – ZDOKONALENÍ obecně

Většina novinek a zdokonalení v této verzi PowerPack pro Revit, se týká zdokonalení stávající nástrojů jak pro zvýšení produktivity práce, tak vyšší efektivnosti práce při spolupráci vice profesí v rámci aplikaci Revit. 

Pro snazší a rychlejší přístup k jednotlivým funkcionalitám byla optimalizována hlavní karta příkazů(ribbon). Příkazy byly seskupeny do rozklikávacích menu a rozčleněny pomocí filtrů podle odpovídajících profesí (architektura, TZB, statika(konstrukce)). Při použití těchto filtrů bude vždy načtena předdefinovaná konfigurace a na pásu karet budou k dispozici příkazy odpovídající vybrané profesi.

pp4 2022 2

Pro další zjednodušení kótování výkresů byl rovněž upraven i nástroj Automatické kótování Nyní uživateli postačí pouze zadat dva body čáry a nástroj vygeneruje zakótování všech prvků, které tato čára protíná. 

Dalším důležitým tématem této verze je další zjednodušení a zrychlení práce tvorby výkresů, zvláště pak výkresů tvaru. PowerPack pro Revit nabízí uživatelům nový jedinečný nástroj – vložení sklopených řezů do pohledů aplikaci Revit. Uživatel si může pomocí různých nastavení přizpůsobit vzhled sklopeného řezu, automaticky generovat všechny sklopené řezy ve vybraných pohledech najednou a automaticky upravovat sklopené řezy v případě změn v konstrukci.

PowerPack pro Revit nabízí užitečný nástroj, kterým se automatizuje tvorba otvorů do nosných prvků konstrukce na základě modelu MEP(TZB) zpracovaného v aplikaci Revit. Příkazem Otvory pro trubky je možné spravovat vice kategorií aplikaci Revit, jako jsou trubky a potrubí. Tato nová verze rovněž rozšiřuje rozsah kategorií i o kabelové lávky (kabelovody). 

POWERPACK PREMIUM CONCRETE – Pomůcky pro vkládání výztuže

PowerPack umožňuje rychlou a konzistentní generaci 3D výztuže konstrukčních prvků. V nové verzi byla zdokonalena správa vazeb mezi pruty výztuže používaná při generaci výztuže. V aktuální verzi jsou používány nativní vazby výztuže aplikaci Revit. Smykové třmínky, které byly vytvořeny tímto nástrojem jsou nyní automaticky vázány na krytí výztuže a podélné pruty vázány k třmínkům, nebo navzájem mezi sebou. Díky této úpravě je nyní chování výztuže například při změně rozměru průřezu mnohem konzistentní. 

pp4 2022 3

Specifické rozhraní modulu pro desky, které umožňuje zadávání výztuže do desky, bylo doplněno o dvě nové volby. První umožňuje vytvoření skupiny desek a je tak možné pracovat s výběrem vice desek najednou. Druhou novou volbou je možnost zobrazit bednění desky jako podklad. 

pp4 2022 4

Dialogové okno příkazu Generování výkresů bylo zcela přepracováno a bylo doplněno o nový generátor pohledů a výkresů. Nyní lze pomocí tohoto nástroje generovat I výkresy pro další kategorii aplikace Revit – stěny. Kromě toho byl zautomatizován i proces umístění rozkreslení jednotlivých položek výztuže a upravena některá další nastavení.

Nástroj Vyříznout otvory v řadě prutů nyní funguje i pro vícenásobný výběr několika řad výztuže najednou. Pro vyřezání otvoru ve výztuži stačí pouze vybrat všechny řady(sady) výztuže, které mají být přerušeny. 

POWERPACK PRO ADVANCE STEEL – SCHODIŠTĚ & ZÁBRADLÍ

Počínaje verzí 2022 může mít svislý plech přivařený na schodišťovém stupni z roštu nebo ohýbaný plech přídavné rohové ořezy, což dává uživateli větší možnosti pro nastavení spoje mezi schodišťovými stupni a schodnicí.

pp4 2022 5

Nové specifické svarové spojení nabízí několik možností nastavení spojení mezi prvky zábradlí. 

pp4 2022 6

Pro horní, střední a uchopovací madlo jsou k dispozici nové možnosti nastavení svaru. 

Bylo vylepšeno Připojení prostředního madla k sloupku. Ve verzi 2022 může uživatel definovat, jak je střední madlo oříznuto u sloupku na šikmých segmentech a nastavit mezeru u sloupku. 

Díky mechanismu stromové struktury lze svary definovat samostatně a mít kontrolu nad tím, jak jsou podsestavy definovány a dále spojovány na montáži.  

Možnosti připojení prostředního zábradlí a sloupků byly rozšířeny a nyní je možné použít Upevňovací výstupky

Hlavní výhody upevňovacích výstupků jsou: 

 • Flexibilita, kontrola, jak je zábradlí sestaveno, možnost připojení dílčích dílců zábradlí na montáži. 
 • Zachování makra Zábradlí 
 • Mechanismus stromové struktury 
 • Možnost zkopírování nastavení spojů.

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím:

 • Jan Havlíček
 • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.