Aktuality

Co je u nás nového?

StockSnap 91SCNRRD25


 

Říjen 2019 – GRAITEC je mezinárodní softwarová společnost pro vývoj počítačových řešení pro stavební průmysl (BIM, Simulace, Výroba a Správa dat) a platinový partner Autodesku po celé Evropě. Naši působnost rozšířili v roce 2019 nová zastoupení ve Španělsku a Portugalsku, stejně jako nové pobočky v Kanadě, USA a Rusku. Firma GRAITEC, která nadále pokračuje v celosvětovém růstu, s radostí oznamuje uvedení aktualizace 2020.1 pro náš balíček softwarových řešení GRAITEC Advance a možnost jeho stažení.

GAD2020.1

 

Tato aktualizace 2020.1 přináší několik novinek pro jednotlivé softwary balíčku GRAITEC Advance:

 • Advance Design
 • BIM Designers Concrete & Steel series
 • Powerpack for Advance Steel
 • BIM Connect
 • Advance Design
 • BIM Designers Concrete & Steel series
 • Powerpack pro Advance Steel
 • BIM Connect

Co je nového v Advance Design 2020.1

Aktualizace Advance Design 2020.1 přináší cca 30 nových drobných vylepšení/oprav v různých částech softwaru tak, aby se neustále zvyšovala uživatelská přívětivost . Některá zdokonalení, která redukují čas výpočtu v Advance Design, zejména při ukládání výsledku seismického návrhu

GAD2020.1 2

 • Detailní výpočet součinitelů tlaku větru podle pravidel CNC2M pro budovy tvaru L a zdokonalené pojmenování zatěžovacích stavů od větru pro jejich jednodušší správu

GAD2020.1 3a

 • Doplnění možnosti výběru kombinací nelineární analýzy ve výběrovém dialogu, onstranění problémů s pojmenováním u posudků dřevěných konstrukcí, zesílení tloušťky čáry výsledku při barevném zobrazení výsledků na prvcích v liniovém zobrazení…
 • Opravy v generátorů výstupních zpráv, odstranění problému s neukládáním průběhových křivek uložených jako soubory BMP a PNG, chybějící úrovně při posouzení patrového posunu…
 • Několik změn pro moduly návrhu ocelových a dřevěných konstrukcí: zjednodušení definice a kopírování koncových podmínek uložení při kopírování na jiné pásnice v návrhové šabloně pro ocelové prvky, odstranění problému s nevyužívaní E0.05 a G0.05 charakteristik dřevěných průřezů z materiálové databáze, pokud byl projekt převeden z předcházející verze, generický přípoj je nyní možné použít ve všech lokalizacích (včetně USA a Kanady), odstraněn problém chybové hlášky při tvorbě styčníkového plechu se 2 sekundárními prvky

GAD2020.1 5

Co je nového v BIM Designers – Concrete Series 2020.1

Cílem této aktualizace pro BIM Designers – Concrete Series 2020.1 je vylepšení ovladatelnosti softwaru pro uživatele. 

 • Nový nástroj pro lepší správu výztuže v návrhových modulech: popis výztuže v pohledech, nástrojové tipy u 3D výztuže, nová organizace pohledů.

GAD2020.1 6

GAD2020.1 7

 • Možnostnastavení uživatelské polohy pohledů
 • Možnost definovat a přidat výškové kóty u výkrezu ŽB nosníků

GAD2020.1 8

 • Možnost změnit 2D pohled generovaný do výkresu výztuže patky – volba podélného nebo příčného pohledu

GAD2020.1 9

Nový dialog a postup pro mapování profilů při používání BIM Designers v Revitu: uživatel získává zdokonalený a zjednodušený dialog pro ovladání paramatrů mapování mezi BIM Designers a rodinami Revitu a rovněž výhody automatického mapování dalších parametrů 

GAD2020.1 10

 • Nové mapování průřezů v Revitu pro čtvercové sloupy

GAD2020.1 11

Další vylepšení a opravy: text a překlady ve zprávách, zobrazení ve vyšších rozlišeních (2K a 4K), vylapšená defaultní nastavení

Co je nového v BIM Designers – Steel Series 2020.1

Náš návrh ocelových přípojů se nadále vyvíjí, včetně několika drobných úprav na základě požadavků uživatelů. Možnost definovat sloupy bez plechu horního zhlaví pro prvky určené pro vynesení konstrukcí TZB.

 • Nový typ zkosení pro styčníkové desky

GAD2020.1 12

Sada drobných úprav v uživatelském rozhraní: nové nápovědy pro vybrané volby, akrualizovaný popis při definici rozložení šroubů, filtrování dostupných parametrů pro otvory na základě typu.

Co je nového v Advance BIM Connect 2020.1

Došlo rovněž k vylepšení komponenty BIM Connect pro zlepšení BIM pracovního procesu mezi softwarovými produkty GRAITEC a Autodesk. 

 • Možnost exportovat model z Revitu do Advance Design bez předchozí definice zatěžovacích stavů
 • Upravená synchronizace L profilů z Advance Design do Revitu
 • Import teoretické plochy výztuže desky do Revitu i během procesu synchronizace

GAD2020.1 13

Co je nového v Powerpack pro Advance Steel 2020.1

Aktualizace 2020.1 se rovněž dotkla našeho Powerpacku pro Advance Steel. Některá vylepšení jsou: 

 • Nově možnost exportu do formátů IGES a STEP
 • Sada drobných vylepšení a úprav maker pro přípoje
 • Sada drobných vylepšení a úprav maker pro za studena válcované profily
 • Aktualizace databáze ocelových profilů (nové průřezy, opravy)

Uživatelé GRAITEC s platnou maintenance mohou aktualizaci 2020.1 stáhnout zde.

Komentář Josepha Paise, produktového ředitele Graitec: „Tato 2020.1 aktualizace našeho softwaru ukazuje, že náš závazek reagovat jak nejrychleji je to možné na požadavky našich uživatelů, abychom jim umožnili stále úspěšnější a efektivnější práci na jejich projektech, bereme opravu vážně."

 

 

Klikněte sem pro nabídku nebo více informací Stáhnout Graitec software

Nebo nám zavolejte na 244 016 055 a my s vámi rádi projednáme vaše požadavky.

graitec Global Digital news logo CZ

Září 2019 – GRAITEC, skutečně mezinárodní softwarový vývojář BIM a softwaru pro navrhování, modelování, vytváření a správu dat pro AEC a partner Autodesku® napříč Evropou, Ruskem, USA a Kanadou, s potěšením oznamuje, že pro své zákazníky i potenciální nové klienty uspořádá ve dnech 8., 9. a 10. října světovou digitální konferenci BIMUp. Tato jedinečná událost navazuje na úspěšnou základní filosofii společnosti Graitec Design – Simulate – Fabricate – Manage  s nabídkou našich služeb BIMUp.

Důležité upozornění pro uživatele Autodesk produktů verzí 2010 a starší

Vzhledem k důležitosti nedávného oznámení společnosti Autodesk týkající se verzí 2010 a starších, které jste v nedávné době obdrželi od Autodesku i emailem, si Vás naše zákazníky dovolujeme o této změně informovat i touto cestou. 

Přelomový program na 3D vizualizace pro Autodesk Revit - LUMION 3D

Lumion je vhodným nástrojem pro každého, kdo chce představit své návrhy. Vyrábí působivé, vysoce kvalitní výstupy velmi rychle a je velmi snadné jej zvládnout. Dokážete tak sami za pár dní produkovat obrázky, videa, panoramata a virtuální realitu efektivněji, než kdy dříve. S využítím Lumion LiveSync® získáte navíc online propojení Revitu a Lumion. Můžete tak jednoduše pracovat zároveň na modelu a vizualizaci najednou v reálném čase. 

Nová verze doplňku RC Export pro Revit je zde!

Tento doplněk je určen pro uživatele Revitu, kteří chtějí vyztužovat konstrukce v CADKONu RCD. Doplněk Vám umožňuje přenést tvar konstrukce do CADKONu a podstatně urychlí počáteční fázi vyztužování, což je příprava tvaru k vyztužení. 

Autodesk

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.