1 minute reading time (222 words)

Tvorba povrchu z textů

aneb jak na povrch „bez texťáku“

1.      Deklarace povrchu

V Ribbonu klikneme na ikonu Povrch a v rozevíracím seznamu zvolíme první možnost – Vytvořit povrch. V dialogovém okně zadáme název a vybereme styl povrchu.

Potvrdíme ok.

Snímkarn1

2.      Příprava textů (.dwg)

V případě, že k definici povrchu používáme objekty klasického Autocadu (body, texty, bloky, plochy apod.), musejí mít tyto entity nenulovou souřadnici z.

Předpokládejme, že takové štěstí nemáme – a že naše texty jsou v nule (Umístění Z = 0 na paletě Vlastnosti, viz obrázek níže). V takovém případě máme dvě možnosti:

  • Pamatovat si příkaz MoveTextToElevation (který nám text do výšky převede – hodnotu načte z Obsahu textového pole na paletě Vlastnosti, viz obrázek níže)
  • Anebo se k němu musíme dostat oklikou:

Prospektor > Povrch > „Náš Povrch“ > pravé tlačítko myši > Vybrat.

V této chvíli se objeví kontextový Ribbon, na kterém lze výše zmíněný příkaz najít takto: Nástroje Povrchu > Přesunout na Povrch > Výšky z textů

Snímkarn2

3.      Definice povrchu

Následně se přesuneme do Prospektoru a klikneme u námi deklarovaného povrchu na Definici a dále na Výkresové objekty (pravé tlačítko myši) – a vybereme typ Text.

Vybereme textové objekty z výkresu a potvrdíme.

Snímkarn3

V tuto chvíli už stačí jen „najít“ Povrch v modelovém prostoru. Nejúčinnější je dvojklik na myšku (odpovídající příkazu Zoom); pokud myška nespolupracuje, využijte cestu Prospektor > Váš Povrch > pravé tlačítko myši > možnost „Přiblížit na“

Spacemaker - revoluční nástroj pro architekty, urb...
Nastavujeme Dynamo a Přehrávač skriptů Dynamo pro ...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://graitec.cz/

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.