2 minutes reading time (358 words)

Start Pack Infrastructure rozšiřujeme o Dynamo skripty - Popisky RLA u oblouků trasy

Nový Graitec balíček pro silničáře

BIMUp Start Pack Infrastructure Civil 3D

Neustále rozšiřujeme náš základní balíček pro infrastrukturu. Aktuálně jde o skripty Dynamo pro Civil 3D. Tentokrát si ukážeme rozšíření možností u popisování oblouků trasy.

Vytvořili jsme pro vás pokročilý Dynamo skript, který můžete jednoduše spustit v přehrávači skriptů, o kterém se dočtete níže v článku.

Dynamo1 2

Na obrázcích níže je vzorový příklad, jak to celé funguje. Je zde trasa s popisky, které jsou nastavené v naší Graitec silniční šabloně. V nastavení šablony nemůžete aktuálně kombinovat do jednoho popisku parametry oblouku a přechodnice. Proto jsme připravili tento jednoduchý skript, kterým si vše rychle můžete doplnit.

Pro spuštění skriptu existuje v Civilu 3D jednoduchý Přehrávač skriptů Dynamo, v kterém můžete intuitivně zadávat vstupy a skript jedním tlačítkem spustit. Tento konkrétní skript D4C3D_PopiskyTrasyRLA_01.1.dyn vyžaduje jako vstupy trasu, odsazení textu, výšku textu a název hladiny.

Obr. 1 výchozí popisky trasy v Graitec silniční šabloně

Dynamo2 2

Obr. 2 Přehrávač skriptů vyžaduje jen několik vstupů

Dynamo3 2

Obr. 3 Doplněné popisy (texty) oblouků RLA

Dynamo3 2

Obr. 4 Detail popisu oblouku

Dynamo4 2

Dynamo skripty jsou otevřené tj. uživatelsky přístupné pro změny a v rámci našich konzultací jsme připraveni je upravit na míru. Někteří se již učí dělat vlastní skripty a tyto využívají k učení se se silným nástrojem pro automatizaci, kterým Dynamo bezesporu je.

Naše služby a nástroje využívá velké množství našich zákazníků. Někteří se s námi podělili o svoje projekty na našem webu formou referencí a najít je můžete zde:

https://www.graitec.cz/graitec/reference#infrastruktura

KLIKNĚTE SEM PRO ŽÁDOST O VÍCE INFORMACÍ O GRAITEC BIMUP

 autodesk revit logo 2023 3

 

Na co se můžete těšit v BIMUp Start Pack Infrastructure:

  • BIMUp Šablona - jedinečná šablonazajistí efektivní práci jak pokročilým, tak i začátečníkůmdíky originálnímu přístupu k nastavení systému stylů a hladin. Vyžádejte si online ukázku s autory.
  • BIMUp Podsestavy - obsahuje sadu základních variabilních "BIM ready"prvků (podsestav) potřebných pro vytvoření 3D modelu a výkresů. Vyžádejte si ukázku našich podsestav s autory. 
  • BIMUp e-learning - získáte přístup k výukovým záznamům Civil 3D webinářů.
  • BIMUp Školení - získáte voucher na 3 dny úvodního online BIM školení pro orientaci v prostředí a zvládání základních potřeb ovládání programu Civil 3D s cílem vytvoření projektové dokumentace 
  • BIMUp Dynamo – rozšíření možností Civilu 3D o další funkce a automatizace. Jednoduché spuštění přes ikonu přehrávač skriptů Dynamo v Civil 3D záložce Správa.

 dynamo6

Start Pack Infrastructure rozšiřujeme o podsestavy...
Start Pack Infrastructure rozšiřujeme o Dynamo skr...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://graitec.cz/

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.