Více informací

Klikněte pro dotaz na:

Více informací

Jeden společný BIM model pro Advance Steel a Advance Design

Posuňte své projekty na další úroveň a využijte výhod, které Vám můžeme poskytnout! Přihlašte se na naše webináře a získejte více informací o výměně dat mezi Advance Steel a Advance Design! 

Snímka

STEEL BIM: Navrhování ocelových konstrukcí pomocí aplikací Autodesk Advance Steel a Graitec Advance Design

27.4.2022 - 15:00 I online zdarma odborní webinářGraitecBIMUp Banner Button viac informacii CZ

AD aAS

Advance Design je klíčem, který Vám umožní plně otevřít potenciál projektů zpracovaných v Advance Steel.

Zvyšte produktivitu své práce a ušetřete čas! 

Pokud jde o modelování, analýzu a optimalizaci ocelových konstrukcí, je Advance Design vynikajícím řešením, které integruje všechny tyto procesy do jedné moderní a snadno použitelné aplikace. Splňuje nejvyšší standardy v oboru s cílem zvýšit uživatelskou produktivitu a usnadnit pracovní postup.

Propojení Advance Steel a Advance Design přináší nejlepší řešení BIM interoperability a synchronizace s Autodesk Advance Steel ve své třídě. Návrháři a konstruktéři ocelových konstrukcí tak mohou snadno exportovat/importovat, nebo synchronizovat své modely mezi Advance Steel a Advance Design, kde následně mohou zadat zatížení konstrukce a provést její základní předběžný návrh a posouzení včetně optimalizace ocelových profilů a to i v počátečních fázích projektu, ještě před vlastní detailní statickou analýzou konstrukce.

 Hlavní výhody pro statiky a konstruktéry

   •  Převod některých typů ocelových přípojů podle EC3 mezi Advance Steel a Advance Design
   •  Snadné mapování ocelových profilů,
   •  Přesné mapování modelu a rychlá vícenásobná synchronizace pomocí rozsáhlých možností nastavení
   •  Přenos vlastností prvků: Rotace, excentricita, odsazení
   •  Přenositelnost složených průřezů mezi Advance Steel a Advance Design
   •  Bezproblémový přenos geometrie a parametrů složených profilů
   •  Převod ŽB základů na bodové podpory
   •  ŽB základy modelované v AS jsou automaticky převedeny na podpory v AD
   •  Stejná filozofie modelování – nepoužívají se uzly, ale pouze objekty

Pokud se chcete dozvědět o výhodách Advance Design pro uživatele Advance Steel více, klikněte ZDE

 Obrázok3Dialogové okno přenosu dat GRAITEC (GRAITEC Transfer Centre)


Jedinečný pracovní postup BIM

Ve stavebním sektoru existuje mnoho způsobů, jak přistupovat k návrhu a posouzení ocelové konstrukce, obvykle je to spolupráce statika a zhotovitele výrobní dokumentace, respektive výrobce konstrukce. Do tohoto procesu můžeme zahrnout koncept projektu, následné zhotovení dokumentace pro stavební povolení, které slouží jako podklad pro statickou analýzu konstrukce a zakončení procesu zpracováním výrobní dokumentace projektu.  Celý tento proces vyžaduje přenos dat mezi různými softwarovými nástroji a zde přichází ten správný okamžik využití „GRAITEC Transfer Center“, které nabízí propojení mezi softwarem pro statickou analýzu, návrh a posouzení konstrukce a softwarem pro zpracování výrobní dokumentace.

Díky GRAITEC Transfer Center (GTC) lze všechny modely vytvořené pomocí software GRAITEC synchronizovat bez ztráty dat a bez nutnosti znovu data zadávat. Nástroje GTC jsou zabudovány do softwarových řešení Graitec pro analýzu konstrukce a návrh a posouzení prvků. V Advance Design jsou nástroje k dispozici v rámci „BIM centra“ a v Advance Steel pak v doplňku Graitec Powerpack pro Advance Steel, což je řada nástrojů rozšiřující možnosti Autodesk Advance Steel, nástroje pro zpracování výrobní dokumentace ocelových konstrukcí společnosti Autodesk.

Klikněte zde a přečtěte si stručnou příručku o GTX nástrojích v Advance Design a Powerpack pro Advance Steel

Obrázok4

Podívejte se na tento film a zjistěte více o výměně dat mezi Advance Steel a Advance Design


GRAITEC - Advance Steel to Advance Design pracovní postup

Porozumte tomu, jak funguje Váš model a jednoduše ho ovládejte!

Pracovní postup: Přenos z Advance Steel do Advance Design - Tipy a triky

Práce se dvěma různými softwary může být někdy složitá, protože při zpracování v jednotlivých softwarech se obvykle vyskytnou odlišné požadavky na způsob zpracování vhodného pro dosažení odpovídajících výsledků a výstupů. Ani při práci s Advance Design a Advance Steel nejsou tyto požadavky odlišné, uživatelé v obou softwarech potřebují udržovat své modely v takovém stavu, aby byli schopni provádět analytické posouzení konstrukce a zároveň byli schopni v požadovaném stylu zpracovat výrobní dokumentaci. Tyto odlišné požadavky ovlivňují způsob zpracování modelu, tak aby byl použitelný v obou softwarech bez potřeby rozsáhl editace.

V tomto okamžiku je potřeba využít pracovní postup, který umožňuje jak statikovi, tak konstruktérovi, případně výrobci, vyměňovat si navzájem schématický model a provádět požadované úkony v příslušných fázích projektového cyklu. Co to znamená, co se modelu, týče?  Že to, jak je zpracován počáteční schématický model velmi ovlivňuje jeho korektní přenos do dalších fází projektu, do software pro statickou analýzu a následně přenos optimalizovaného modelu zpět pro zpracování detailní výrobní dokumentace.

Obrázok6

Pro tento pracovní postup lze mezi softwary Graitec Advance Design a Autodesk Advance Steel použít Graitec Transfer center (GTC). Pomocí těchto nástrojů GTC mohou uživatelé přenášet data modelu a synchronizovat jakékoli změny a úpravy mezi zdrojovými modely. Je však ale důležité dodržovat jisté konvence a pravidla pro přenos tak, aby byl tento pracovní postup funkční.

Abychom Vám s tímto procesem vzájemné výměny dat modelu mezi jednotlivými účastníky projekčního procesu mohli pomoci a obecně pro jeho lepší pochopení jsme vytvořili stručného průvodce „Bezchybná výměna modelu mezi Advance Steel a Advance Design“, jehož cílem je blíže přiblížit některé doporučené postupy, které jsou k dosažení korektní výměny modelových dat nezbytné.

Klikněte zde a přečtěte si naše tipy a triky pro bezchybnou výměnu modelových dat


Advance Design – Analýza konstrukcí pro statiky ocelových konstrukcí

Advance Design je vyspělé a snadno použitelné řešení konstrukční MKP analýzy určené statikům pracujících v BIM prostředí.

Pomocí Advance Design lze detailně navrhovat a posuzovat různorodé typy konstrukcí, ať už se jedná o konstrukce s železobetonovými, dřevěnými, nebo ocelovými prvky a různými způsoby zatížení. Konstrukce je možné v Advance Design posuzovat podle různých norem (normy EN / severoamerické normy).

Díky Advance Design můžete získat zkušenosti se zpracováním projektu v rámci BIM. Umožňuje statikům a návrhářům konstrukcí použít inteligentní modelově orientované pracovní postupy. Advance Design funguje jako BIM platforma a zaručuje kontinuitu geometrických a analytických dat prostřednictvím přenosu modelů během celého procesu návrhu konstrukce. Výsledky analýzy jsou rovněž uloženy v digitálním modelu a jsou součástí BIM procesu. Lze je například použít k automatickému návrhu výztuže nebo ocelových přípojů v aplikaci Revit, což otevírá další možnosti využití pro vlastní proces návrhu konstrukcí.

   •  Výkonné a snadno použitelné řešení a ovládání modelu
   •  BIM: Plně kompatibilní s aplikací Revit®
   •  Až 20% úspora času práce
   •  Podpora vývoje týmem kvalitních odborníků
   •  Tisíce referenčních projektů z celého světa

Máte zájem o BIM PRACOVNÍ POSTUP PRO OCELOVÉ KONSTRUKCE?  Přihlašte se na naše webináře a získejte více informací o výměně dat mezi Advance Steel a Advance Design! 

Snímka

STEEL BIM: Navrhování ocelových konstrukcí pomocí aplikací
Autodesk Advance Steel a Graitec Advance Design.

27.4.2022 - 15:00GraitecBIMUp Banner Button viac informacii CZ

Kontaktujte svého obchodního  zástupce GRAITEC a požádejte ho o speciální promo!

Klikněte sem pro nabídku nebo více informací

Nebo nám zavolejte na 244 016 055 a my s vámi rádi projednáme vaše požadavky.

CZ logo footer 2

Tento web používá k poskytování služeb, marketingovým účelům a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies.